کاروگیت- زهکشی

لوله دو جداره کاروگیت با توجه به نوع طراحی دارای مقاومت نیوتنی بالایی می باشد. این نوع لوله در فشارهای 16 ، 5/31 و 64 کیلو نیوتن و قابل نصب برروی آبهای دریا ، داخل ترانشه و زیر زمین می باشد. لوله های دوجداره جهت جمع آوری دفع فاضلاب های شهری – آبهای سطحی – انتقال سیالات ، مصارف کشاوزی و زهکشی مورد استفاده می باشد.
کاربردهای دوجداره پلی اتیلن:
زهکشي
راه آهن
فاضلاب
انتقال آب
پل های موقت
شبکه هاي آبياري
جاده های اختصاصی
راههای اصلی و اتوبانها
جمع آوري آبهاي سطحي
مزایا:
نصب آسان
تنوع اتصالات
اقتصادي بودن
طول عمر زیاد
محدوده دمای کاری وسیع
مقاومت بالا در برابر سایش
مقاومت بالا در برابر خوردگي
وزن سبک و امکان جابجایی راحت‌تر
هزينه کمتر بابت لايروبي يا علف کني
مقاوم در برابر اشعه ماوراء بفش    UV
صافی سطح داخلی و جلوگیری از رسوب
مقاومت مکانیکی بالا در برابر بارهای خارجی
تبخير کمتر در لوله‌ها به نسبت کانالهاي روباز
مقاومت شیمیایی بالا در برابر انواع گازهای و مواد خورنده
جداره امکان نصب شير و کنتور وجود دارد(کنترل میزان ورودی , خروجی )
ضريب زبري لوله هاي دو جداره پلي اتيلن بسیار کمتر از کانال بتني مي‌باشد و با مقطع کمتر ميتوان آب را( به همان ميزان) انتقال داد.
زهکشی:
توضیحات و ویژگی ها:
زهکشی که در لغت به معنی خارج کردن آب اضافی از زمین می‌باشد یکی از کارهایی است که از دویست سال قبل مرسوم بوده است. البته خارج شدن آب از زمین بطور طبیعی نیز صورت می گیرد، لذا زهکشی فقط این فرآیند طبیعی را سرعت می‌‍‌بخشد
مهمترین موارد کاربردلوله های زهکش در اراضی کشاورزی به منظور خارج ساختن آب اضافه حاصل از آبیاری یا بارندگی میباشد ,در نتیجه استفاده از یک سیستم زهکش زیر زمینی، توازن خوبی بین آب و اکسیژن خاک ایجاد می‌شود.
اثرات ماندآبی بر روی خاک:
به طور کلی در کشاورزی، گیاهان قادرند حداکثر چند ساعت حالت ماندآبی را تحمل نمایند.بعد از این زمان گیاه به تدریج از بین می‌رود. حالت ماندآبی باعث محدود شدن میزان اکسیژن داخل هوای خاک کم شده و تنفسی ریشه گیاه و موجودات زنده در خاک نیز کاهش می‌یابد. همچنین به علت کاهش فعالیت میکرواورگانیسم‌های خاک، دمای خاک کاهش می‌یابد. در شرایط ماندآبی توانایی ریشه گیاه نسبت به جذب مواد غذایی کم می‌شود و در نتیجه فقر غذایی نیز برای گیاهان به وجود می‌آید.
تمامی این عوامل باعث توقف رشد گیاه، در نتیجه از بین رفتن آن و کاهش تولید در محصول کشاورزی می‌شود. در زمین‌های ورزشی یا تفریحی ماندآبی باعث غیر قابل عبور ساختن و در نتیجه بی استفاده شدن آنها می‌شود.
آب زیاد در یک زمان کوتاه می‌توانند حالت بسیار خطرناکی را در اطراف یک ساختمان و یا پل به وجود آورد.در جاده‌ها مهمترین عامل تخریب سطح جاده وجود آب اضافه حاصل از بارندگی یا آب زیر سطحی می‌باشد که عمدتاً در زمستان باعث یخزدگی سطح جاده می‌شود.

[/el_text_html][el_inner_row][el_inner_column column=”12″][el_image image=”4029″ align=”left” image_style=”default” alpha=”100″ border_style=”solid” hover_opacity=”1″ target=”_self” spy=”none” scroll_delay=”300″]
[/el_image][/el_inner_column][/el_inner_row][/el_column][/el_row]

0/5 ( 0 نظر )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید