پوش فیت

پوش فیت سیستم جدید فاضلاب ساختمانی است که ازدیگر لوله و اتصالات از نظر  کیفیت  و مواد اولیه، طراحی، ساخت و نحوه نصب و اجرا نسبت کاملا برتری دارد.  در واقع این سیستم  فاقد محدودیت های اجرائی و کاربردی سیستم های قبلی بوده و در عین حال دارای امتیازات جدیدی است که برای اولین بار یک شرکت انگلیسی موفق گردید چنین سیستمی را طراحی و تولید نماید.

لوله و اتصالات :لوله پوش فیت

پوش فیت چیست؟

یشرفت و تکامل سریع در علوم متعدد موجب بروز تغییرات عمده در زمینه های مختلف به ویژه ساختمان و تاسیسات گشته است.امروزه به غیر از فعالیت در زمینه نوآوری در بنا، بر نکاتی همچون ایمنی و سبکتر کردن بنا و تسریع و تسهیل نمودن عملیات اجرایی تاکید می شود.

محدودیت ها و معایب سیستم های آلیاژی و پلیمری موجود موجب ابداع سیستم پوش فیت شده که علاوه بر دوام و استحکام بیشتر ، از لحاظ نصب و اجرا بسیار ساده و سریع می باشد.

 نام این سیستم به دلیل نوع اتصال لوله های آن به نام Push Fit شهرت  یافت. لوله های پوش فیت در انتها دارای یک سوکت بوده که می توان لوله ی بعدی را در آن به راحتی با فشردن آن جای داد. این اتصال موجب می شود تا دیگر نیازی به استفاده از اتصالات دیگر نباشد. سوکت قرار گرفته روی لوله یک طرفه بوده و طرف دیگر به سوکت لوله ی دیگر متصل می شود.

 
سیتم پوش فیت بابرخوردار بودن از مزایای منحصر به فرد دارای ضمانت دائمی بوده و تحولی اساسی در مراحل طراحی و اجرای شبکه فاضلاب داخلی ساختمان ها را پدید آورده است.
این تکنولوژی در نوع خود جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم پوش فیت در دنیا است و مواد اولیه لوله و اتصالات از پلی پروپیلن می باشد . و لوله ها بصورت سه لایه تلفیقی تولید می گردند . اهم مزایای پوش فیت وجود یک لایه پروپیلن در جهت بی صدا کردن (silent) سیستم و مقاومت در برابر انبساط طولی و مقاومت در برابر ضربه های خارجی میباشد 

ویژگی های پوش فیت

از ویژگی های پوش فیت که نسب یه سایز سیستم ها برتری پیدا می کند این است که از لوله و اتصالات با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شده و نصب آن ها نسبت به دیگر اتصالات آسان تر می باشد.

در واقع پوش فیت  سیستمی  با دوام و قابل اعتماد برای فضلاب می باشد، که نیازی به استفاده از جوش و چسب نبوده و لوله ها به وسیله سوکت به یکدیگر متصل می شوند. از آن جایی که در تولید این گونه لوله ها از مواد اولیه خاص استفاده شده و فرآیند تولید آن ها متفاوت می باشد، شکنندگی آن ها نسبت به سایر لوله ها بسیار کم تر می باشد. این گونه لوله ها در برابر ضربه مقاوم بوده و همچنین در برابر مواد شیمیایی، مواد اسیدی و بازی نیز از خود مقاومت نشان می دهند. همان طور که گفته شد، نصب این لوله ها بسیار آسان بوده و از آن جایی که نیاز به جوش و اتصالات خاصی نمی باشد، هزینه و زمان اجرای آن ها به طور محسوسی کاهش می یابد. همین ویژگی سبب شده است امکان نشتی در این گونه لوله ها به صفر برسد.

شاید مقاله اتصالات قطره ای هم برای شما جذاب باشد!!

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب کنید

تفاوت بین لوله های پوش فیت و لوله پلیکا

 لوله پلیکا pvc ساخته می شود، که برای وصل کردن آنها به یکدیگر از چسب استفاده می شود.  که از خصوصیات مهم آنه می توان به عمر بالا و عدم زنگ زدن و پوسیده شدن اشاره کرد.

در صورتی که  جنس لوله های پوش فیت از پلی پروپیلن یا به اصطلاح pp می باشد که هم هنگام اتصال به چسب نیازی نیست زیرا این نوع سیستم از یک سمت دارای اورینگ می  باشد که به راحتی به سایر اتصالات و لوله ها وصل می شود.

لوله پوش فیت و انواع آن

به طور کلی لوله های پوش فیت فاضلابی به دو دسته لوله های پوش فیت بدون صدا و پوش فیت معمولی تقسیم بندی می شوند. در ساختمان لوله و اتصالات متفاوتی در انواع مختلف جهت فاضلاب ساختمان استفاده میشود. که پوشفیت سایلنت یا معمولی از جدیدترین انواع آن می باشد. لوله پوش فیت سایلنت یا بدون صدا دارای یک لایه میانی از جنس الومینیوم می باشد. وجود این لایه باعث جلوگیری از انتقال صدا از لوله های فاضلاب به ساختمان و بالعکس می شود. که حدد ۹۹ درصد از انتقال صدا را کاهش می دهد. که همانطور که قبلا گفته شده برای اتصال لوله ها و اتصالات پوشفیت سایلنت یا معمولی نیازی به استفاده از چسب یا حرارت نمی باشد. از مهمترین ویژگی های این نوع لوله ها تولید در اقطار متفاوت می باشد.

تفاوت پوش فیت بی صدا و معمولی:

پوشفیت سایلنت از تکنولوژی سه لایه ای،کامپاوند خاص و فن آوری نانو بهره میبرد.صدای حاصل از جریان آب به گونه‌ای موثر جذب ملکول های کامپاوند شده و از انتقال آن به بیرون جلوگیری می شود. به طوری که حتی در هنگام عبور جریانی فاضلاب به میزان چهارلیتر برثانیه، صدای حاصل حداکثر۱۷ دسیبل خواهد بود.

شاید مقاله لوله کاروگیت هم برای شما جذاب باشد!!

مزایای پوش فیت

لوله های پوش فیت نسبت به لوله های پلیکا و پلی اتیلن دارای مزایا و معایبی می باشد ولی با بررسی های صورت گرفته مشخص گردیده که  مزایای استفاده از این لوله ها در مقابل  لوله پلیکا و لوله پلی اتیلن از معایب آن بیشتر است. که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم:
  • ایجاد عایق صوتی
  • آب بندی کامل و دائم
  • ایمن در شرایط آتش سوزی
  • عدم نیاز به چسب، جوش دادن و نظایر آن
  • عدم تحمیل بارهای اضافی به ساختمان به دلیل کمی وزن
  • قابلیت اتصال به سیستم های قدیمی موجود اعم از چسبی و آلیاژی
  • داراری صاف ترین سطوح داخلی و فاقد هر گونه مانع در برابر جریان و در نتیجه جرم گرفتگی و متقابلاً گرفتگی لوله
  • نیاز به گرم کردن لوله و چسب جهت اتصالات
  • سهولت نصب و لوله کشی نسبت سایر انواع لوله کشی

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

بهترین برند پوش فیت

پوش فیت وحید

گروه صنعتی وحید  با بیش از سه دهه فعالیت در تولید و عرضه سیستم های لوله کشی پلیمری (پوش فیت وحید) در سایزهای مختلف در حال حاضر متشکل از سه شرکت تولیدی می باشد که در شهرک صنعتی شورمست سوادکوه مازندران و شهرک صنعتی بزرگ شیراز مستقر می باشند. این شرکت محصولات خود را با بروزترین ماشین آلات تولیدی و با استاندارهای روز ایران و جهان (دارنده گواهینامه فنی از موسسه SKZ آلمان ، دارنده نشان استاندارد ملی ، دارنده گواهینامه فنی مرکز تحقیقات ساختمان ، پروانه ساخت و بهداشت از وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی،گواهینامه تست صدا از موسسه Fraunhofer آلمان و تائیدیه مقیاس نانو از موسسه کفا ، بیمه تضمین کیفیت از شرکت بیمه آسیا و.....) عرضه می نماید

پوش فیت پلی ران

لوله و اتصالات پوش فیت پلی ران یکی از بهترین نمونه های لوله های درین یا فاضلابی میباشند که در انواع معمولی و سایلنت (بی صدا) تولید و عرضه میگردند . این لوله ها با رعایت کامل استانداردهای جهانی ساخته و با بهترین متریال منجمله متریال واشرهای آببندی بهترین نوع لوله پوش فیت در ایران معرفی میگردد و لذا عرضه و تقاضای این لوله های پوش فیت پلی ران بسیار بالاتر از اقلام مشابه بازار میباشد .لوله های پوش فیت پلی ران در اندازه ها و ابعاد متناسب با نیاز صنعت ساختمان تولید و در بسته بندیهای مجزا قابل ارائه میباشد.

نیوفلکس

نیوفلکس همان شرکت پردیس گسترش اسپادانا، تولید کننده لوله پوش فیت ، اتصالات و دیگر ضمایم که برای انتقال صحیح و ایمن سیستم فاضلاب شهری در داخل و خارج خانه به صورت رو کار و زیر خاک کاملا مناسب است. پلی پروپیلن به عنوان ماده پلاستیکی اصلی مورد استفاده در این شرکت می باشد، که در برابر ضربه و تنش‌های شدید فیزیکی و همچنین مواد شیمیایی و حرارت بالا مقاوم است. لوله های فاضلاب تولید شده توسط کارخانه نیو فلکس مطابق استاندارد۱۰-DIN19560 می باشد که مناسب مصرف در سیستم فاضلاب ساختمانی و مقاوم در برابر گرما و سرما می باشد. همچنین این لوله ها مقاومت بالایی در برابر خوردگی، پوسیدگی، زنگ زدگی و تغییرات شیمیایی دارد. از خصوصیات مهم لوله پوش فیت نیوفلکس این است لوله ها و اتصالات دریچه‌ای برای بازدید داشته تا در صورت بروز مشکل، بازرسی و رفع عیب آنها بسیار راحتتر انجام شود.

شاید مقاله لوله پنج لایه هم برای شما جذاب باشد!!

0/5 ( 0 نظر )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید