منبع پلی اتیلن

منبع پلی اتیلن یکی از مخازن های نگهداری سیالات و در بعضی اوقات مواد شیمیایی است که امروزه نسبت به سایر انواع مخازن دارای تقاضای زیادی می باشد. ابن مخازن به دلیل ویژگی ها و مزایای نظیر مقاومت در برابر خوردگی و فرسایش،قابلیت نصب و جابه جایی آسان، قیمت مناسب،نظافت و شستشوی آسان تر، وزن کم و طول عمر بسیار بالا و… درحال جایگزنی مخازن فلزی و یا بتنی با مخازن پلی اتیلنی هستند.

 
منبع-پلی-اتیلن

ماگر بخواهیم ماده پلی اتیلن را تعریف کنیم باید بگوییم که پلی اتیلن نوعی پلیمر است که از ترکیب کربن و هیدروژن ساخته شده و امروزه در صنعت استفاده های بسیاری را دارد. از اینرو یکی از پرفروش ترین محصولات مخازن در ایران، مخازن پلی اتیلنی هستند.منبع پلی اتیلن یکی از انواع مخازن ذخیره سازی آب و مایعات است که توسط یک ماده ی اصلی پلی اتیلن تولید می شود. در حال حاضر بهترین گزینه برای ذخیره سازی آب شرب در جهان، مخازن پلی اتیلنی هستند. البته به شرطی که از مواد با کیفیت و غیر بازیافتی در تولید آنها استفاده شده باشد. پس در هنگام خرید اولاً از برند و فروشگاه معتبری خریداری کنید و ثانیاً گواهی نامه های استاندارد و بهداشتی محصول را درخواست و استعلام نمایید.

این مخازن در بازار هم با عنوان مخزن پلی اتیلن و هم مخزن پلی اتیلن پلاستیکی یا مخزن پلیمری شناخته می شوند و حدود یک دهه است که در ایران و بازار مخازن ذخیره آب و نگهداری مایعات و مواد شیمیایی با استقبال زیادی روبرو شده اند.

انواع منبع پلی اتیلن

مخازن پلی اتیلنی نسبت به نیاز مشتری و مکان مورد استفاده آنها دارای اشکال و انواع مختلفی تولید و ساخته می شود.از اینرو برای خرید منبع آب پلی اتیلن باید به این نکته ظاهری آنها توجه کرد.در ادامه به معرفی انواع مخزن پلی اتیلن می پردازیم.

 • منبع آب پلی اتیلن افقی یا خوابیده
 • منبع آب پلی اتیلن عمودی یا ایستاده
 • منبع آب پلی اتیلن مکعبی و کتابی
 • مخزن آب پلی اتیلن قیفی یا مخروطی شکل

شاید مقاله لوله پلیکا هم برای شما جذاب باشد!!

مخزن پلی اتیلن افقی

مخزن پلی اتیلن افقی یا خوابیده از ۷۰ لیتر تا ۵۰۰۰ لیتر و به صورت تک لایه، سه لایه و چهار لایه و به صورت پایه دار تولید می شود و در بازار موجود می باشد و به فروش می رسد.این مخازن با توجه به شکل ظاهری و نوع ساخت، می تواند فشار مایعاتی که داخل تانکر وجود دارد را در سطح بیشتری نسبت به انواع دیگر مخازن پخش می کند.از اینرو برای استفاده در پشت بام پیشنهاد می شود که از این نوع مخزن استفاده شود.

مخزن-پلی-اتیلن-افقی

مخزن پلی اتیلن عمودی

مخزن پلی اتیلن عمودی (ایستاده) از ۱۰۰ لیتر تا ۲۰۰۰۰ لیتر و در انواع تک لایه و سه لایه تولید شده و آماده فروش می باشند.مخزن عمودی به صورت یکپارچه تولید شده و قیمت آن از سایرمخازن حجم کمتر می باشد. نصب این منبع پلی اتیلنی بر روی پشت بام توصیه نمی شود مگر اینکه سطح محل نصب آن تقویت شده باشد. مخزن آب پلی اتیلن عمودی به دلیل استحکام بیشتر و هم چنین قیمت کمتر مناسبترین گزینه برای استفاده در فضاهای باز می باشد.

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

مخزن پلی اتیلن مربعی

ابعاد منبع پلی اتیلن مربعی به گونه ای در نظر گرفته شده تا بتوان آنها را از باریکترین درب ها و کم فضا ترین مکان های عبور داده و نصب کرد. درحال حاضر مخازن مکعبی پلی اتیلن در حجم های ۲۳۰ لیتری ، ۸۰۰ لیتری ، ۱۰۰۰ لیتری و ۲۰۰۰ لیتری تولید شده و آماده فروش می باشند. لازم به ذکر است که این مخازن نسبت به مخازن افقی و عمودی به خاطر نوع طراحی و مواد اولیه بیشتر گرانتر می باشند و تنها در صورتی که مشکل جدی در ابعاد دیگر مخازن دارید، مخازن مکعبی پلی اتیلنی پیشنهاد می شوند.

مخزن-پلی-اتیلن-قیفی

مخزن پلی اتیلن قیفی

مخزن قیفی پلی اتیلن یا مخروطی با داشتن انتهای پایینی قیفی شکل امکان تخلیه مایعات و مواد به شکل کامل را فراهم می کنند.مخازن قیفی در احجام ۲۰۰ ، ۵۰۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ لیتر و به صورت تک لایه و سه لایه تولید می شوند.

مخازن پلی اتیلن را می توان بر  اساس تعداد لایه در دسته بندی های زیر قرار داد:
• منبع پلی اتیلن تک لایه
• منبع پلی اتیلن دولایه
• منبع پلی اتیلن سه لایه
• منبع پلی اتیلن چند لایه
• منبع پلی اتیلن فوم‌دار

هر چه تعداد لایه‌ها بیشتر باشد قیمت تانکر بیشتر خواهد بود. معمولا مخزن پلی اتیلن فوم دار مناسب برای محیط های خیلی گرم و یا سرد می باشد . به عنوان مثال با توجه به اینکه آب و هوا و شرایط جوی در تهران دارای هوای به شدت گرم و سرد نیست. بنابراین استفاده از مخازن فوم‌دار و چند لایه ضرورتی ندارد. اما با توجه به اینکه مخزن در اکثر اوقات در معرض نور خورشید و نور مصنوعی است الزام استفاده از مخازن دولایه و سه لایه احساس می‌شود که نسبت به مخزن تک لایه قیمت بالاتری دارد. بنابراین برای فروش مخزن پلی اتیلن باید به شرایط جوی دقت می‌شود.

فرایند تولید منبع آب پلی اتیلن

فرایند تولید منبع آب پلی اتیلن شامل وارد کردن مقدار مشخصی از پلاستیک به صورت پودر، دانه به قالب توخالی و پوسته مانند است.قالب چرخشی مخزن پلی اتیلن حول دو محور اصلی با سرعت‌های نسبتاً کم چرخیده یا لرزانده می‌شود. چرخش قالب چرخشی مخازن پلی اتیلن در حین مرحله سرمایش نیز ادامه پیدا می‌کند تا پلاستیک شکل مطلوبش را بگیرد و جامد شود. هنگامی‌که پلاستیک به اندازه کافی سخت شد، سرمایش و چرخش متوقف شده تا قطعه پلاستیکی را از قالب خارج کنند.در این مرحله فرایند قالب گیری منبع دوباره تکرار می شود.

فرآیند قالبگیری دورانی یکی از فرآیندهای شکل دهی پلاستیک هاست. که در دمای بالا ، فشار پایین و به صورت قالب باز جهت تولید قطعات توخالی، یکپارچه و بدون تنش های پسماند به کار می رود.در این فرایند با حداقل هزینه، اشکال بسیار پیچیده با کمترین میزان ضایعات تولید می شوند.

قالب گیری چرخشی در فشار اتمسفر انجام می شود و به جای استفاده از ذوب کردن و تزریق مواد به داخل قالب، مواد در داخل قالب ذوب می شوند.برای انتقال حرارت مناسب در قالب معمولاً از ماده قالب گیری شونده پودری استفاده می گردد.

عوامل تأثیر گذار در فرآیند تولید منبع پلی اتیلن عبارت هستند از:

 • دما
 • زمان قالب گیری
 • روش و سرعت سردکردن
 • سرعت چرخش قالب و نسبت سرعت محورهای چرخش

کاربرد های منبع آب پلی اتیلن

این مخازن در بازار هم با عنوان مخزن پلی اتیلن و هم با عنوان مخزن پلاستیکی یا مخزن پلیمری شناخته می شوند و حدود یک دهه است که در ایران و بازار مخازن ذخیره آب و نگهداری مایعات و مواد شیمیایی با استقبال زیادی روبرو شده اند. این مخازن در صنعت ساختمان ، کشاورزی، صنایع شیمیایی و … کاربرد گسترده ای دارند. اما بیشترین کاربرد این مخازن پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب میباشد. این مخازن میتوانند به صورت چند لایه باشند و متناسب با نیاز مشتری در حجم های متفاوتی قابلیت ساخت دارند. از جمله مهمترین کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آب آشامیدنی
 • مواد شیمیایی
 • مواد نفتی
 • جمع اوری فاضلاب

شاید مقاله لوله کاروگیت هم برای شما جذاب باشد!!

مزایای مخازن پلی اتیلن

منبع پلی اتیلن به صورت عمده دارای مقاومت محیطی و نوری بسیار بالایی می باشند و بیشترین کاربرد را بازار داخلی به خود اختصاص داده اند. مخزن پلی اتیلن در مقایسه با دیگر مخازن نیز مزایای عمده ای دارند که زیر به آن اشاره شده است. اما عایق حرارت و مقاومت بالا در برابر خوردگی از جمله مهمترین مزایا آن می باشد. مخازن آب پلی اتیلن می توانند از بسته شدن انتهای لوله های پلی اتیلن کاروگیت یا کور تیوب نیز تولی گردند. مخازن پلی اتیلن کاروگیت تا قطرهای ۳ متر در کشور قابلیت تولید دارند. مخازن کاروگیت پلی اتیلن به صورت پیش ساخته تولید می گردند و قابلیت دفن بدون استراکچر فلزی را دارا می باشند.

 از جمله مزایای منبع پلی اتیلن می توان به سبک وزنی، خاصیت ضد جلبک در انواع چند لایه، مقاومت شیمیایی عالی، خواص مکانیکی مناسب، عدم وجود تنش پسماند در مخزن، عدم تغییر رنگ، بو و مزه، خاصیت کاملا بهداشتی، شستشوی آسان، عمر مفید طولانی، تعمیرات کم، عدم نشتی به دلیل یکپارچه بودن ساختار تولید شده، حمل و نقل آسان اشاره کرد.

 

 • قیمت این مخازن نسبت به سایر مخازن با جنس های مختلف مقرون صرفه تر است.
 • در رابطه با طراحی و از نقطه نظر شکل پذیری می توانند در شکل ها و مدل ها مختلف برای فضاهای متفاوتی ساخته شوند.
 • برای نگهداری دامنه وسیعی از مواد می توان از این مخازن استفاده کرد.
 • دارای وزن نسبتا کمی بوده و به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند.
 • در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند و طول عمر قابل توجهی از خود نشان می دهند.
 • دوام بالا و عمر طولانی
 • مقاومت در برابر تابش اشعه یو وی
 • مناسب جهت نگهداری آب و انواع مواد شیمیایی و بهداشتی
 • قابلیت استفاده در مناطق گرمسیر و سرد سیر
 • قابليت توليد متنوع
 • قابلیت استفاده در صنایع و منازل مسکونی
 • نصب آسان
 • عدم نشت

معایب منابع پلی اتیلن

 • آسیب پذیری در برابر آتش
 • آسیب پذیری در برابر ضربه شدید مکانیکی

ازجمله مواردی که در هنگام استفاده از منابع پلی اتیلن باید رعایت کرد شامل مواردزیر می باشد:

اگر یک منبع پلی اتیلن در بازه زمانی بیش از ۱۰ سال در محیط و فضای باز قرار داشته باشد و دارای لایه محافظ در برابر uv نباشد، تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید می تواند مواد پلی اتیلنی این مخزن را از بین ببرد و دیگر مقاومت و انعطاف قبل را نداشته باشد.از اینرو همین موضوع سبب شکستگی و خرای منبع خواهد شد.

هرگز مخزن پلی اتیلنی نرمال را به طور مداوم در معرض حرارت های بالای ۴۵ درجه سانتیگراد قرار ندهید، هرگز مخزن پر شده را جابجا نکنید، توجه داشته باشید طراحی مخزن بر اساس چگالی آب می باشد، پس برای نگهداری مایعات چگالی بالاتر از مخزن پلی اتیلن ویژه (مخزن پلی اتیلن دوجداره و یا مخزن فایبرگلاس) استفاده نمایید.

مخزن پلی اتیلن برای استفاده در شرایط فشار یک اتمسفر طراحی شده لذا از هواکش با اندازه مناسب جهت جلوگیری از بروز خلاء استفاده کنید.
نصب مخزن پلی اتیلن را به عوامل فنی با تجربه واگذار کنید. دقت نمایید تا تمامی هشدارها در راهنمای نصب مخزن پلی اتیلن رعایت شود تا بتوانید از خدمات پس از فروش بهره گیری کنید.
در هنگام نصب حتماً از اتصالات انعطاف پذیر جهت ارتباط مخزن پلی اتیلن با پمپ استفاده نمایید.
مخزن پلی اتیلن باید در دوره های زمانی معینی بازدید شوند. خصوصاً محل ورود اتصالات به مخزن پلی اتیلن که احتمال بروز نشت وجود دارد.
همیشه بیرون و درون مخزن پلی اتیلنی و تانکر پلاستیکی را تمیز نگهدارید، خصوصاً زمانی که آب آشامیدنی در داخل آن نگهداری می شود.

مواد سازگار با منبع پلی اتیلن کدامند؟!

این مخازن در برابر اکثر مواد مانند آفت کش ها و مواد شیمیایی مقاوم هستند. با این حال، منبع پلی اتیلن تولید شده برای نگهداری اینگونه مواد را نباید برای نگه داری سوخت هایی مانند بنزین استفاده کرد چون این مواد می توانند پلاستیک را از سست و شکننده کنند. فقط انواع خاصی از پلی اتیلن برای این کار می توانند مناسب باشد که ماده اولیه آنها در ایران یا در دسترس نیست و یا قیمت تمام شده محصول خیلی گران تر از مخازن فلزی تمام می شود. برای همین توصیه می کنیم برای نگهداری طولانی مدت مواد سوختی مطابق استاندردهای شرکت نفت از انواع مخازن فلزی استاندراد و محافظت شده استفاده کنید.

مخزن پلی اتیلن یل از مواد اولیه با کیفیت بسیار عالی تولید می شود و یا از مواد بازیافتی تهیه می شود. در صورتی  که برای مصارف آب شرب مورد استفاده قرار گیرد باید حتما دارای استانداردها و مواد اولیه درجه بک باشد که نسبت به مواد پلی اتیلن بازیافتی قیمت بالاتری دارد. هر چه حجم آب ذخیره سازی بیشتری نیاز باشد، مواد اولیه بیشتری نیاز است و ساخت قالب آن نیز سخت‌تر و زمانبرتر خواهد بود که سبب افزایش قیمت نهایی آن می شود.

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

مخزن پلی اتیلن اصفهان

امروزه استفاده از مخزن آب برای هر خانه ایی به خصوص مخزن اب در اصفهان شیراز و یزد تبدیل به یکی از الزامات گردیده است و همین موضوع باعث شده که در این شهرها قیمت این مخازن بالا برود. شرکت پلیمر کده همواره تلاش کرده  محصولات خود را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار دهد . همانطور که گفته شد بیشترین مشتریان فروشگاه پلیمرکده از شهر اصفهان می باشد.که بواسته کیفیت و قیمت مناسب محصولات این اتفاق رقم خورده است از اینرو اگر ساکن شهر اصفهان هستید و نیاز به مشاوره و خرید در مورد منبع پلی اتیلن دارید می توانید با متخصصین ما در تماس باشید.

قیمت منبع پلی اتیلن

منبع پلی اتیلنی در انواع و اشکال مختلفی تولید می شوند که فروشگاه پلیمرکده آنها عرضه خواهد کرد از اینرو قیمت منبع پلی اتیلن نسبت به اشکال و ابعاد آنها متغیر می باشد.همچنین این نکته را مد نظر قرار دهید که استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و بازیافتی، گارانتی و خدمات پس از فروش غیر واقعی، کمتر بودن حجم واقعی مخزن با حجم اسمی آن، عدم رعایت استانداردها صنعتی و بهداشتی و … از جمله عوامل اصلی قیمت پایین تر مخازن پلی اتیلن بعضی از برندها در بازار است.

قیمت منبع پلی اتیلن با توجه به شرایط آب و هوایی، نیاز مشتری (نیاز به آب آشامیدنی و غیر آشامیدنی)، مقدار فضای موجود برای مخزن باید یک مخزن مشخص خواهد شد. در این خصوص باید از متخصصان این عرصه مشاوره لازم گرفته شود. منطقه و حجم آب مورد نیاز باید تحت بررسی کامل قرار گیرد که قیمت نهایی آن تعیین شود.

اگر به دنبال خرید مخزن پلی اتیلن با کیفیت و بهداشتی به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی با خدمات حمل رایگان و ارسال فوری هستید پلیمر کده یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. در این فروشگاه به صورت اینترنتی، تلفنی و حضوری امکان خرید با خدمات ارسال به سراسر کشور وجود دارد. شما مشتریان عزیز قادر خواهید بود برای استعلام قیمت های بروز مخازن با مشاوران ما تماس بگیرید تا بتوانیم راحتتر شما را در امر خرید یاری کنیم.

 در صورتی  که برای مصارف آب شرب مورد استفاده قرار گیرد باید حتما دارای استانداردها و مواد اولیه درجه بک باشد که نسبت به مواد پلی اتیلن بازیافتی قیمت بالاتری دارد.

 استفاده از مواد اولیه بی کیفیت و بازیافتی، گارانتی و خدمات پس از فروش غیر واقعی، کمتر بودن حجم واقعی مخزن با حجم اسمی آن، عدم رعایت استانداردها صنعتی و بهداشتی و … از جمله عوامل اصلی قیمت پایین تر مخازن پلی اتیلن بعضی از برندها در بازار است.

اگر به دنبال خرید مخزن پلی اتیلن با کیفیت و بهداشتی به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش واقعی با خدمات حمل رایگان و ارسال فوری هستید پلیمر کده یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. ۶۶۶۷۱۶۳۹ الی ۴۲

5/5 ( 1 نظر )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید