لوله پنج لایه

قیمت لوله پنج لایه

لوله ۵ لایه پلیمری

یکی از بروزترین محصولات صنعت لوله کشی می توان به لوله و اتصالات پنج لایه اشاره کرد که دارای کیفیت بسیار عالی و ماندگاری خوبی نیز دارند.این نوع لوله ها به راحتی قابل نصب و اجرا هستند و قابلیت انعطاف پذیری بالایی هستند یا به عبارتی بدون آنکه شکسته شوند خم می شوند.لوله پنج لایه از دو لایه پلی اتیلن، دو لایه چسب و یک لایه آلمینیوم ساخته و تولید می شوند.ترکیت پلی اتیلن با لایه فلزی در این نوع لوله باعث شده که تحمل دما و فشار بالا باشد از اینرو می توان گفت که لوله های پنج لایه قابلیت و ویژگی های لوله فلزی و پلاستیکی را باهم دارا می باشند.لوله و اتصالات پنج لایه کاربرد زیادی در سیستم های لوله کشی آب آشامیدنی، سیستم های گرمایشی مانند گرمایش از کف و لوله کشی رادیاتور و فن کویل ها دارند. پلیمرکده لوله و اتصالات پنج لایه را در انواع سایز و اتصالات متفاوتی با بهترین برندهای نیوپایپ و سوپرپایپ به فروش می رساند.

برند لوله و اتصالات پنج لایه

نیوپایپ

لوله پنج لایه سوپر پایپ

سوپر پایپ

ایزی پایپ

تولید لوله پنج لایه

لوله های پنج لایه نسل جدیدی از محصولات می باشد که به تولید رسیده است؛ که جایگزین بسیار خوبی برای لوله های بی کیفیت و فلزی می باشد. این نوع از لوله هارا می توان نمونه ای کامل و با کیفیت از لوله و اتصالات پلیمری دانست که بوسیله دستگاه ها و تجهیزات مدرن صنعتی تولید می شوند. از این رو کیفیت و دوام بالای لوله های پنج لایه سبب کاهش خرید لوله های فلزی شده است.طول عمر مفید و قیمت مناسب برای خرید لوله پنج لایه موجب رضایت مندی مصرف کنندگان و کاربرد بیشتر این محصول در صنایع مختلف شده است.

تولید لوله پنج لایه

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

کاربرد لوله ۵ لایه در ساختمان

می توان از لوله پنج لایه در موقعیت و مکان های متفاوتی استفاده کرد اما مهمترین کاربرد این نوع لوله ها معمولا در ساختمان است که عبارتند از:

 • استفاده از لوله پنج لایه به منظور راه اندازی سیستم گرمایش از کف منازل و گلخانه ها که این امروزه بسیاری کاربردی می باشد و دارای مزایای فراوانی است
 • به کارگیری لوله پنج لایه به منظور راه اندازی سیستم آب آشامیدنی یا آب بهداشتی در ساختمان های مسکونی یا تجاری

بهترین برند لوله پنج لایه

۳ مورد از بهترین برندهای لوله و اتصالات که از کیفیت و دوام بالایی برخودار هستند را در ادامه معرفی خواهیم کرد:

 • لوله و اتصالات نیوپایپ
 • لوله و اتصالات ایزی پایپ
 • لوله و اتصالات سوپر پایپ

در بازار می توان انواع مختلفی از لوله و اتصالات را از نزدیک مشاهده کنید و در مواردی که نیاز دارید از آنها استفاده کنید. اما باید این مورد هم در نظر بگیرید که استفاده از لوله های بی کیفیت و نامرغوب سبب راه اندازی سیستم بی کیفیت و بدون دوام خواهد شد که به مرور زمان و باعث بوجود آمدن هزینه تعمیرات و نگهداری بسیاری می شود. همچنین این موضوع هم برای اتصالات نیز صدق پیدا می کند از این رو برای خرید اتصالات هم به این نکته بسیار توجه کنید.

شاید مقاله لوله PVC هم برای شما جذاب باشد!!

انواع لوله های پنج لایه

لوله های پنج لایه در انواع مختلفی تولید و ساخنه می شوند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لوله های PEX/AL/PEX
 • لوله های PE-RT/AL/PE-RT
 • لوله های PE/AL/PE

لوله های پنج لایه PEX/AL/PEX

لوله های پنج لایه با استفاده از تکنولوژی ویژه ای تولید شده که ویژگی های مثبت مواد پلاستیکی و فلزی را با هم ترکیب می کند. لایه داخلی و بیرونی لوله پنج لایه از جنس پلی اتیلن بوده در حالی که لایه ی میانی از جنس آلومینیوم است.این لوله ها در سیستم های سرمایش و گرمایش، رادیاتور، انتقال سیالات سرد و سیستم های گرمایش از کف به کار می رود.لوله های پنج لایه با استفاده از تکنولوژی خاصی تولید شده که ویژگی های مثبت متریال پلاستیکی و فلزی را با هم ترکیب می کند.لایه داخلی و بیرونی لوله پنج لایه از جنس پلی اتیلن و لایه میانی از جنس آلمینیوم ساخته می شود.

لوله های پنج لایه به دلیل روش خاصی که ساخته می شوند نامگزاری شده است زیرا در این روش لایه آلومینیوم بر روی لایه ای با ساختار پلی اتیلن پیچیده می شود.لایه های داخلی و بیرونی این نوع لوله ها در برابر دما مقاوم بوده و خورده نمی شود و به خاطر سطح صاف خود مانع هر گونه رسوب گذاری در لوله شده برای انتقال سیالات بهداشتی بسیار مناسب و مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین این نوع لوله ها از یک نوع روش خاص برای اتصال لایه پلی اتیلن و لایه آلومینیوم استفاده می شود.لوله های پنج لایه PEX/AL/PEX قابلیت کار کردن در شرایط بلند مدت و حداکثر دمای ۹۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۰ بار را دارند.

مزایا لوله پنج لایه PEX/AL/PEX
 1. انعطاف پذیری لوله های پنج لایه
  پلی اتیلن به کار رفته در این نوع لوله ها باعث انعطاف پذیری بالای آنها می شود به همین دلیل در سیستم لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد.این لوله ها قابلیت خم شدن در شعاع های کوچک و بزرگ را داشته و نیاز کمتری به اتصالات زانویی دارند. البته در صورتی که نیاز به تغییر جهت های ۹۰ درجه تند باشد لازم است از زانویی ۹۰ درجه استفاده شود.
 2. اتصالات کمتر در لوله های ۵ لایه
  یکی دیگر از ویژگی ها و مزایای این لوله ها استفاده کمتر آنها از اتصالات است. استفاده از اتصالات در لوله کشی معمولا ضعیف بوده و دچار مشکلاتی میباشد؛ همچنین در بعضی موارد آب بندی مناسبی ندارند و علاوه بر آن هزینه بالایی داشته و باعث افت فشار سیستم نیز می شود. بنابراین می توان برای اتصال بین منبع آب تا تجهیز مورد نظر از لوله های پنج لایه و با اتصالات موجود در دو انتهای خط کمک گرفت.
 3. فشار بیشتر انتقال در لوله های پنج لایه
  در لوله کشی با استفاده از لوله پنج لایه تغییر جهت های تند کمتری استفاده می شود از این رو می توان فشار انتقال بیشتری در دوش حمام، توالت و … داشت.
 4. جلوه مناسب در نصب روکار و مقاوم در نصب توکار لوله و اتصالات پنج لایه
  از لوله های پنج لایه می توان در هر دو حالت توکار و روکار استفاده کرد چراکه علاوه بر قابلیت اطمینان و مقاومت مناسب ظاهر زیبایی نیز دارند.
 5. راحتی در نصب لوله های پنج لایه
  نصب لوله های PEX/AL/PEX به انرژی کمتری نیاز دارد و با وجود این لوله ها دیگر نیازی به فعالیت هایی مثل جوشکاری، لحیم کاری یا استفاده از چسب نمی باشد. زمانی که از لوله های پنج لایه استفاده کرده باشید دیگر به کار بردن و استفاده از انواع لوله دیگر مناسب نباشد. اتصالات پنج لایه نیز با استفاده از ابزارهایی مانند پرس و آچار قابل تنظیم می باشد.
 6. از بین نرفتن و خورده نشدن در برابر رطوبت
  لوله های پنج لایه برخلاف لوله های فلزی در برابر رطوبت و مواد معدنی بسیار مقاوم می باشند و خورده نمی شوند.
 7. امکان اتصال لوله های پنج لایه به لوله های با جنس دیگر
  اتصالات ۵ لایه موجود در بازار باعث می شود بتوان به راحتی لوله های پنج لایه را در کنار سایر لوله ها از جمله لوله های فلزی استفاده شود.
 8. عدم آتش سوزی لوله های ۵ لایه مشبک
  در هنگام نصب لوله های پنج لایه از فعالیت هایی مانند جوشکاری یا شعله آتش استفاده نمی شود برای اتصال لوله ها به یکدیگر بنابراین خطر آتش سوزی نیز کاهش می یابد.
 9.  دوام و طول عمر زیاد لوله های پنج لایه
  ویژگی های منحصربفرد پلی اتیلن باعث می شود لوله های پنج لایه جایگزینی مناسب برای لوله های فلزی و ترموپلاستیک بخصوص در کاربردهای با عمر زیاد باشند. عمر لوله های پنج لایه مشبک PEX/AL/PEX به ۵۰ سال می رسد.
 10. شکسته نشدن ناشی از یخ زدگی آب
  یخ زدگی و انجماد آب باعث افزایش حجم آن شده و باعث ترکیدگی و ترک لوله هایی مانند پی وی سی و فلزی می شود و از این رو هزینه و وقت زیادی لازم می باشد برای تعمیر این لوله ها در حالی که لوله های پنج لایه در اثر یخ زدگی آب شکسته و پاره نمی شوند.

لوله های پنج لایه PERT/AL/PERT

لوله های پلی اتیلن پنج لایه PERT/AL/PERT دارای ساختار مولکولی طراحی شده به منظور ارتقاء عملکرد در شرایط دما بالا می باشد. ساختار پلیمری این لوله ها باعث تحمل بیشتر فشار و مقاومت شیمیایی این لوله ها می شود.این لوله ها در بازار بین المللی قدمتی ۳۵ ساله داشته و کاربردهای موفق و قابل اطمینانی را از خود نشان داده اند و از یک لایه ی میانی آلومینیوم و دو لایه بیرونی و داخلی از جنس پلی اتیلن که توسط چسب به لایه ی آلومینیوم متصل شده اند تولید می شود.همچنین این نوع لوله ها ی تواند حداکثر دمای بلند مدت ۷۰ درجه سانتی گراد و فشار ۱۰ بار را تحمل کنند.

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

مزایای لوله های ۵ لایه PERT/AL/PERT

 • مقاوم در برابر خوردگی و رسوب
 • نعطاف بالا و قابلیت نصب سریع
 • مناسب برای انتقال آب آشامیدنی و قابلیت اطمینان در بلند مدت
 • مقاومت در برابر انجماد و دمای کم
 • وزن سبک و قابلیت حمل آسان
 • عدم خطر آتش سوزی به دلیل استفاده نکردن دستگاه جوش برای اتصال
 • قابلیت بازیافت و استفاده از مواد سازگار با محیط زیست
 • زیبایی و صافی سطح بیرونی

کاربرد لوله های ۵ لایه PERT/AL/PERT

 • سیستم های گرمایشی و سرمایشی
 • خطوط انتقال آب سرد و گرم خانگی و تجاری
 • سیستم های هیدرونیک و توزیعی رادیاتورها، فن کویل و ...

لوله پنج لایه نیوپایپ

نیو پایپ نامی آشنا در صنعت لوله و اتصالات آب و فاضلابی در کشور است و می توان آنها را جزء قدیمی ترین تولید کنندگان لوله و اتصالات آب و فاضلاب در کشور به شمار آورد. نیوپایپ در واقع نام یکی از برند های صنعتی شرکت گیتی پسند می باشد که اقدام به تولید لوله های پنج لایه می کند و این روز ها به عنوان بهترین لوله و مناسب ترین لوله برای ساختمان ها شناخته می شود.

لیست قیمت لوله پنج لایه نیوپایپ

لوله پنج لایه سوپرپایپ

در هر ساختمانی که کیفیت نقش اول را دارد و پروژه آنقدر از اهمیت بالایی برخوردار است که کارفرما جای هیچ گونه ریسک را جایز نمی بیند، لوله و اتصالات سوپرپایپ حرف اول را خواهند زد. بسیاری از کارشناسان و متخصصین تاسیسات در کشور، سوپر پایپ را به عنوان یک قطب بسیار قوی و کاملا متفاوت در این صنعت می شناسند و حساب ویژه ای روی آن باز می کنند. کیفیت ممتاز، اطمینان، ایمنی و راحتی بیشتر از ویژگی های لوله و اتصالات سوپر پایپ به شمار می آید.

لوله پنج لایه ایزی پایپ

ایزی پایپ را می توان یکی از بنیانگذاران لوله و اتصالات ساختمانی در ایران دانست. فعالیت این گروه محدود به لوله و اتصالات ساختمانی نیست و انواع شیرآلات ساختمانی نیز توسط گروه ایزی پایپ تولید می شود. این برند معتبر همواره توانسته تا با تولید محصولاتی با کیفیت و البته با قیمت مناسب، پاسخ اعتماد و اطمینانی که خریداران به آنها داشته اند را بدهد و تبدیل به یکی از برند های محبوب لوله و اتصالات در ایران شود.

از بهترین برند و با کیفیت ترین محصولات لوله پنج لایه می توان لوله و اتصالات نیوپایپ، ایزی پایپ و سوپر پایپ اشاره کرد

شما می توانید با مراجعه به صفحه لوله پنج لایه لیست محصولات نیوپایپ را دریافت کنید

برای اطلاع از قیمت های لوله پنج لایه می توانید با مشاوران و متخصصین ما در ارتباط باشید

4.5/5 ( 8 نظر )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید