اتصالات قطره‌ای

اتصالات قطره ای، ساده و کاربردی که تمامی آنها به راحتی و بدون ابزار خاصی با سرعت بالا مونتاژ و نصب و راه اندازی می شود.

اتصالات-قطره-ای

لوله و اتصالات قطره ای چیست؟

لوله و اتصالات قطره‌ای چیست؟ باید بگوییم که اتصالات قطره ای پلی اتیلن از انواع اتصالات بسیار پر کاربرد در آبیاری قطره ای یا تحت فشار در صنعت کشاورزی هستند که معمولا برای ایمنی لوله ها، تنظیم جریان آب، تغییر سایز لوله و تغییر ایجاد جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند.اتصالات آبیاری قطره ای شامل انواع بست ها، زانوها، تبدیل ها، سه راهی ها و سر شلنگ ها می باشد که در سایزهای مختلف و ضخامت های متفاوت برای انواع سایز های لوله های پلی اتیلن قطره ای تولید و مورد استفاده قرار میگیرد.

لوله و اتصالات آبیاری قطره ای آنقدر ساده هستند که حتی با تخصص خیلی کم با مقداری تمرین می توان لوله کشی را اجرا کرد کافی است که کمی ذوق و سلیقه به خرج دهیم و یک سرمایه گذاری کوچک که آن هم به زودی جبران خواهد شد تا هم از استفاده بی رویه آب جلو گیری کنیم و هم باغی سرسبز و شاداب داشته باشیم و هم مزرعه ای پربار و پر از محصول با کیفیت.همچنین اتصالات آبیاری قطره ای معمولا تا سایز ۱۶ میلی متر می باشند.

شاید مقاله لوله پلیکا هم برای شما جذاب باشد!!

لیست اتصالات آبیاری قطره ای

شما می توانید لیست اتصالات آبیاری قطره ای فروشگاه پلیمر کده را دانلود کنید و از قیمت ها محصولات مطلع شوید و اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد اتصالات داشتید می توانید با ما در تماس باشید.

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

آبیاری قطره ای چیست؟

آبیاری قطره ای به کلیه روش هایی گفته می شود که در آن آب به میزان کم و حدود ۱ تا ۱۰ لیتر در ساعت و به آرامی در نزدیک گیاه تخلیه شود. به همین دلیل این روش آبیاری به روش آبیاری با حجم کم معروف است. آبیاری قطره ای عبارتست از پخش آهسته آب بر سطح یا زیر خاک به صورت قطرات مجزا ، پیوسته ، جریان باریک یا اسپری ریز از طریق قطره چکانها یی که در طول خط انتقال آب قرار دارند . آبیاری قطره ای دارای روشها و مفاهیم متعددی مانند آبیاری دریپ ، آبیاری زیر بستری ، آبیاری فواره ای و آبیاری اسپری است.

در آبیاری قطره ای، آب در یک سیستم لوله ای در مزرعه توزیع می شود و دستگاه یا وسیله مکانیکی که آب از آن به خارج گسیل و در اختیار گیاه قرار می گیرد خروجی یا قطره چکان نام دارد. خروج آب از قطره چکان می تواند به صورت قطره، حباب و یا یک جریان کوچک پیوسته باشد.

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای چگونه کار می کند؟!

آبیاری قطره ای یکی از روشهای پیشرفته از سیستمهای آبیاری تحت فشار می باشد که در آن آب بوسیله ی فشاری که توسط پمپ و یا اختلاف ارتفاع به وجود می آید وارد مجموعه یا سیستم لوله کشی شده و توسط قطره چکانها به صورت قطره در پای بوته ها یا درختان میوه نفوذ و با مصرف حداقل آب ، نیاز آبی گیاه را تامین می کند که راندمان آبیاری در این روش نزدیک ۹۰% می باشد .

اجزای سیستم آبیاری قطره ای

سیستم آبیاری قطره ای از سه بخش عمده تشکیل شده است :

 • شبکه ی توزیع و آبرسانی
 • دستگاه تنظیم مرکزی 
 • قطره چکانها

 

نکاتی که باید قبل از راه اندازی آبیاری قطره ای بدانید

قبل از استفاده از سیستم آبیاری قطره ای مزرعه و باغچه خود لازم هست که بررسی های لازم جهت نصب را انجام دهید که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • قبل از شروع اولین بهره برداری، باید کلیه نکات لازم در مورد تجهیزات کنترل مرکزی رعایت گردد.
 • نکاتی که باید در مورد راه اندازی موتور پمپ رعایت شود.
 • استخرهای ذخیره آب در شروع فصل بهره برداری، کاملا لایروبی و از مواد زائد و جلبک ها پاک شوند.
 • کلیه شیر فلکه ها که بعد از آخرین آبیاری در سال قبل باز شده اند، بسته شوند.
 • کلیه لوله های فرعی، اصلی و مانیفولدها بازدید شود و در صورت خرابی تعویض گردند.

شاید مقاله لوله پنج لایه هم برای شما جذاب باشد!!

آبیاری قطره ای چه مزایایی دارد؟

 • افزایش رشد و عملکرد محصول
 • کاهش خسارت‌های ناشی از شوری
 • استفاده بهینه و موثر تر از آب موجود
 • بالا بردن راندمان آبیاری در حدود ۹۰%
 • کاهش هزینه‌های کارگری
 • محدود شدن رشد و تکثیر علف‌های هرز
 • سهولت در انجام عملیات زراعی
 • کاهش یا نبود رواناب سطحی
 • تسهیل در تامین کود و مواد شیمیایی برای گیاهان
اتصالات قطره ای

لوازم لوله کشی قطره ای + تجهیزات

در روش آبیاری قطره‌ای محصولات لوله و اتصالات پلی اتیلن ، لوله آبیاری ، نوار آبیاری و لوله دریپردار مورد نیاز است.منبع آب، ایستگاه کنترل مرکزی (شامل ایستگاه پمپاژ و ایستگاه فیلتراسیون) که خود ایستگاه پمپاژ شامل پمپ و متعلقات آن بوده و ایستگاه فیلتراسیون نیز از فیلتر سیکلون یا فیلتر شن (بسته به نوع منبع آب برداشتی، یکی از این دو نوع فیلتر استفاده می شود. فیلتر سیکلون یا هیدروسیکلون برای چاه های آب، و فیلتر شن برای استخرهای ذخیره آب می باشد).

 1. پمپ
 2. حوضچه آرامش (درصورت نیاز)
 3. هیدورسیکلون
 4. فیلتر شن
 5. تانک کود
 6. فیلتر توری یا فیلتر دیسکی

اگر نیاز به راهنمایی یا مشاوره در مورد محصولات پلیمر کده دارید می توانید با متخصصین ما در ارتباط باشید تا بتوانبد بهترین محصول را انتخاب کنید

اهمیت استفاده از اتصالات قطره ای

سیستم قطره ای مصرف خیلی کمتری دارد در حالی که تنها نصف آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می کند در آبیاری قطره ای آب از یک شبکه لوله کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده، پخش می شود

اتصالات-آبیاری-قطره-ای

مزایای اتصالات آبیاری قطره ای

 • روش اتصال بسیار ساده
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی و کود شیمیایی
 • دارای تنوع زیاد برای سهولت در کار
 • مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش
 • سهولت در باز و بسته شدن
 • دارای عمر طولانی
 • قیمت ارزان و مرقوم به صرفه

شاید مقاله لوله کاروگیت هم برای شما جذاب باشد!!

اتصالات آبیاری قطره ای تهران

پلیمر کده عرضه کننده انواع لوله و اتصالات قطره ای با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در تهران می باشد که شما می توانید به راحتی به فروشگاه ما سر بزنید و یا اگر نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد اتصالات آبیاری قطره ای دارید با ما تماس حاصل کنید تا متخصصین ما شما را در انتخا محصول مورد نیاز یاری کنند.

قیمت تجهیزات آبیاری قطره ای

قیمت این دسته از اتصالات بسته به اینکه نوع داخلی یا خارجی را انتخاب کنید، متفاوت است. با این وجود نوع داخلی با به کارگیری تمام استانداردهای بین المللی با همان کیفیت در قیمت ارزان‌تر در بازار موجود است چرا که مانند نمونه‌های خارجی شامل عوارض گمرکی نمی‌شود.در بخش لیست اتصالات آبیاری قطره ای می توانید از قیمت محصولات و انواع آنها مطلع شوید.

سوالات متداول FAQ

اتصالات قطره ای پلی اتیلن از انواع اتصالات بسیار پر کاربرد در آبیاری قطره ای یا تحت فشار در صنعت کشاورزی هستند که معمولا برای ایمنی لوله ها، تنظیم جریان آب، تغییر سایز لوله و تغییر ایجاد جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند

برای اطلاع از انواع اتصالات قطره ای و لیست تجهیزات می توانید به صفحه ما مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید

سیستم قطره ای مصرف خیلی کمتری دارد در حالی که تنها نصف آب مورد نیاز آبیاری بارانی یا سطحی مصرف می کند در آبیاری قطره ای آب از یک شبکه لوله کم فشار به صورت یک الگوی از قبل تعیین شده پخش می شود

5/5 ( 5 نظر )
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید